Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.

* Αγωνιστικά νέα
* Chopper & Cruiser
* Enduro & Motard
* Motocross & Trial
* Naked
* On-Off Road
* Scooter, 3 τροχοί & ATV
* SuperSport
* Touring & Sport-Touring
* Ηλεκτροκίνητα & Υβριδικά
* Κλασσικές, Αντίκα & Cafe racer
* Τεχνικά θέματα
* Αρθρα
* Φωτογραφικό υλικό

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Καλή περιήγηση!
Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.

* Αγωνιστικά νέα
* Chopper & Cruiser
* Enduro & Motard
* Motocross & Trial
* Naked
* On-Off Road
* Scooter, 3 τροχοί & ATV
* SuperSport
* Touring & Sport-Touring
* Ηλεκτροκίνητα & Υβριδικά
* Κλασσικές, Αντίκα & Cafe racer
* Τεχνικά θέματα
* Αρθρα
* Φωτογραφικό υλικό

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Καλή περιήγηση!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Ελληνικό Φόρουμ Μοτοσυκλετισμού
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Προβλημα με steed 600

Πήγαινε κάτω 
+5
lirakias
μπουκλακιας
Ινδιανος
Menos
Phatt
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Phatt
Μέλος
Μέλος
Phatt


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2014
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty30.04.14 3:26

Εχω το steed 600. Το βαζω μπροστα, παιρνει. Οταν μαρσαρω δεν ανεβαζει στροφες παρα μονο κανει κατι μπουκωματα και σκασιματα και τρεμοπαιζει το λαμπακι του κενου. Εχει μπαταρια και το ιδιο κανει και οταν το εχω συνδεμενο με καλωδια στην μπαταρια του αυτοκινητου. Δεν ανεβαζει στροφες για κανεναν λογο. Θα το παω στον μαστορα αλλα ηθελα να ξερω εαν εχει κανεις ιδεα ωστε να μην με πιασει κοτσο με κανενα φανταστικο προβλημα και φυσικα φανταστικη κοστοβορα λυση. Ευχαριστω παρα πολυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Menos


Αριθμός μηνυμάτων : 2732
Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Earth
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty30.04.14 3:42

Τα καρμπυρατέρ και το μπουζί σε τι κατάσταση είναι?
Το μηχανάκι βρισκόταν σε ακινησία?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Menos στις 30.04.14 3:49, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cbrxx.darkbb.com
Ινδιανος
Συντονιστής
Συντονιστής
Ινδιανος


Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014
Τόπος : Νεοι Ποροι
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty30.04.14 3:48

Εμενα μου κανει για τροφοδοσια..Ριξε μια ματια στα μπουζι πρωτα οπως αναφερε ο Μενος.Ανοιξε λιγο την υπεχειλιση και ριξε μια ματια το τσοκ μηπως δεν εχει κλεισει σωστα.Ο τιτλος αλλαχτηκε για ευκολοτερη αναζητηση στο φορουμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
μπουκλακιας

μπουκλακιας


Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2014
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty30.04.14 5:45

δες τα μπουζι σου αδερφε........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lirakias

lirakias


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2014
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty30.04.14 23:51

κοιτα την βαλβιδα του κενου βρισκεται κοντα στο γραναζι.κοιτα και τα καλοδια απο το κενο.αν αυτα ειναι ενταξει μαλον θελεις αλλαγη μεμβρανες στα καρμπιλατερ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Froxy
Μέλος
Μέλος
Froxy


Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014
Ηλικία : 42
Τόπος : larissa
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty01.05.14 0:42

σίγουρα μεβρανες θέλει στα καμπιλατερ είχε και έχω αυτό το θέμα αυτά εκανε και εμενα τώρα από κόστος άστα 120 ευρώ η μια έχει και έχεις 2 συν τον μάστορα να της βάλει πάντως εγώ εύχομαι να μην έχει μεβρανες λόγο κόστους και όταν το έχεις έτοιμο πες μας τη είχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Phatt
Μέλος
Μέλος
Phatt


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2014
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty01.05.14 2:56

Καλα αμα παμε για μεμβρανες στα slides την κατσαμε την βαρκα...
Τα μπουζι του τα αλλαξα προσφατα. Δεν σκαμπαζω πολλα και επειδη ειμαι εκτος εδρας δεν εχω εδω τον χωρο και τα εργαλεια το πηγα σημερα στον μαστορα. Να δουμε τι θα αποφανθει. Επειδη δεν μπορουσε το μηχανακι να κινηθει σε αποσταση το πηγα στον πιο κοντινο, και θελω να τον ελεγχω, μην εχω πχ καμμενη λαμπα και με παει για γενικη επισκευη... Απο Παρασκευη λογικα θα εχω νεα παιδια, ευχαριστω για το ενδιαφερον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Phatt
Μέλος
Μέλος
Phatt


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2014
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty02.05.14 21:26

Λοιπον μολις ερχομαι απο τον μαστορα. Ο μαστορας αρνηθηκε να καταπιαστει με το μηχανακι μου επειδη εχει πολυ δουλεια(λεει) και επειδη τα ηλεκτρολογικα του ειναι μαλλια κουβαρια. Η αληθεια ειναι πως τα ρευματα ειναι μπουρδελο και εχω επιμεληθει προσωπικως για αυτο δεδομενου οτι το μηχανακι ειναι καστομαρισμενο και δεν εκατσα ακομα να τα κανω οπως πρεπει, αλλα οτιδηποτε θεμα εκει ειναι ευκολο να βρεθει. Μου ειπε πως αν ειχε θεμα με τις μεμβρανες, ψηλα(τερμα γκαζι; ) το μηχανακι θα ειχε καθαρο δουλεμα, οποτε πιθανοτατα να μην ειναι αυτο. Μου ειπε να δω τα μπουζι ανεξαρτητα απο το ποτε τα εχω αλλαξει. Οποτε αυτα που χρειαζομαστε πλεον ειναι τα εξης:
1. Μαστορα που να εχει την δυνατοτητα να φορτωσει το μηχανακι απο το σημειο που ειναι τωρα.
2. Να γνωριζει και 2 πραματα απο ρευματα(τουλαχιστο αν εχουμε προβλημα εκει να μας πει τι ειναι).
3. Να θελει να ασχοληθει με το μηχανακι.
4. Να μην μου κοψει τον κωλο στα λεφτα.

Εαν εχετε υπ'οψιν καποιον ανθρωπο που ειναι καπως πιο ανοιχτομυαλος και θελει να ασχοληθει, παρακαλω να τον προτεινετε. Εγω εδω στην Αθηνα ειμαι ξενος μεσα στους ξενους και δεν εχω ιδεα απο τι και πως. Ευχαριστω πολυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thomas_G

Thomas_G


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2014
Ηλικία : 43
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty04.05.14 6:25

το φιλτρο αερα ειναι οκ?? οταν κανει σκασιματα άκαυστη πεταει, η αερα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Froxy
Μέλος
Μέλος
Froxy


Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014
Ηλικία : 42
Τόπος : larissa
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty04.05.14 18:20

τη να σε κάνουμε είσαι αθηνα διφορετικα θα σε φτιάχναμε και εσένα έχουμε μάστορα καλά και οικονομικό πάντως πεσ μου σε πια περιοχή είσαι να κάνω μια ερευνα πάντως άθηνα να ξέρεις της έχουν κάπως ψηλά της τιμές θα έλεγα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Catmaster

Catmaster


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2014
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty04.05.14 22:41

Phatt έγραψε:
Εχω το steed 600. Το βαζω μπροστα, παιρνει. Οταν μαρσαρω δεν ανεβαζει στροφες παρα μονο κανει κατι μπουκωματα και σκασιματα και τρεμοπαιζει το λαμπακι του κενου. Εχει μπαταρια και το ιδιο κανει και οταν το εχω συνδεμενο με καλωδια στην μπαταρια του αυτοκινητου. Δεν ανεβαζει στροφες για κανεναν λογο. Θα το παω στον μαστορα αλλα ηθελα να ξερω εαν εχει κανεις ιδεα ωστε να μην με πιασει κοτσο με κανενα φανταστικο προβλημα και φυσικα φανταστικη κοστοβορα λυση. Ευχαριστω παρα πολυ.

έχει ασχοληθεί κανείς με μετρήσεις σε ρεύματα ;; από την μπαταρία τη δική σου όταν μετράς με πολύμετρο τι volt δίνει σε κάποιο φάσμα στροφών ;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.4japs.gr
Phatt
Μέλος
Μέλος
Phatt


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2014
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty05.05.14 1:45

Παιδια το μηχανακι το μαζεψα παλι πισω γιατι δεν εβγαλα ακρη γενικως και την ερχομενη Πεμπτη μπαινω για χειρουργειο οποτε για τον επομενο ενα-εναμιση μηνα θα ειμαι εκτος και δεν θα μπορω να κανω κατι. Πεταει και ακαυτη. Ο σπινθηρας του υπαρχει αλλα ειναι ψοφιος. Για την μπαταρια δεν εχω μετρησει τωρα, οταν ηταν στα καλα του φορτιζε κανονικα και σωστα τωρα δεν μπορω να δω σε ποιοδηποτε φασμα στροφων γιατι σε οτιδηποτε περαν του ρελαντι μπερδευει και σκαει. Παντως και με καλωδια απο αυτοκινητο επανω τα ιδια κανει. Ευχαριστω πολυ παιδια που ασχολειστε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Menos


Αριθμός μηνυμάτων : 2732
Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Earth
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty05.05.14 4:22

Θα ασχοληθείς άλλο με την μοτοσυκλέτα πρίν το χειρουργείο? (όλα να σου πάνε καλά  bed ).
Επίγει ακόμη να βρείς άμεση λύση, η θα το αφήσεις το θέμα για μετά το χειρουργείο?
Ο μηχανικός τι σου είπε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cbrxx.darkbb.com
Erecozi
Συντονιστής
Συντονιστής
Erecozi


Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014
Τόπος : Θεσσαλονικη
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty06.05.14 5:00

αν το μηχανακι καθοταν καιρο μπορει απλα η βενζινη σου να ψοφησε και με ενα καλο φουλαρισμα να εισαι ενταξη. και ευχομαι σιδερενιος!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Phatt
Μέλος
Μέλος
Phatt


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2014
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty06.05.14 19:32

Θα το αφησω για μετα το χειρουργειο παιδια, ευχαριστω για το ενδιαφερον κιολας. Ο μηχανικος δεν ασχοληθηκε ιδιαιτερα, οτι ειπε σας τα εχω πει ηδη. Τα λεμε με το καλο οταν επιστρεψω, να ειστε καλα ολοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Menos


Αριθμός μηνυμάτων : 2732
Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Earth
Άντρας

Προβλημα με steed 600 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με steed 600   Προβλημα με steed 600 Empty07.05.14 19:33

Καλά ξεμπερδέματα να έχεις με το χειρουργείο bed και αναμένουμε νεότερα. cheers 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cbrxx.darkbb.com
 
Προβλημα με steed 600
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Honda steed 400 drifter

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Forums :: Chopper & Cruiser :: Τεχνικά θέματα-
Μετάβαση σε: